Aracılık Sistemi

Çalışma Saatleri Hergün 10:00 - 23:59 (Kapalı)


Aracılık Sistemi nedir?

Müşteri ve satıcı arasında güvenli alışverişi sağlamak için kurulmuş bir sistemdir.

Sistem Güvenilir Midir?

Sistem tamamen güvenilir ve yapılan tüm işlerler kayıt altına alınmaktadır.Olur da herhangi bir sorun çıkması durumunda ilanisat.com tarafından sorun çözülecektir.

Ürünümü Sattım, Ücret Hesabıma Ne Zaman Yatar?

Aracılık sistemi sonuçlandığında, müşteri ücretin satıcıya aktarılmasını istediği andan itibaren 30 dakika içerisinde ücret satısının hesabına gönderilir.

Komisyon Ücretini Ne Kadar?

Komisyon ücreti, %10'dur. Ürünün 50 TL olduğunu varsayarsak müşterinin toplam ödemesi gereken ücret komisyon dahil 55 TL'dir.

Komisyon Ücretini Kim Öder?

Komisyon ücreti, ürün ücretinin üzerine eklenir.Ücreti müşteri öder. Aracılık Sohbettinde satıcı ve müşteri anlaşması üzerine komisyon ücreti satıcı ve müşteri arasında eşit bir şekilde paylaştırılabilir ve her 2 tarafta komisyon ücretini yarı yarıya öder.

Ürünü İade Edebilir Miyim?

Ürünü aldıktan 1 saat içerisinde sorunsuz/eksiksiz bir şekilde ürün bilgilerini, iade etme sebebinizi ve ilan numarasını yazarak WhatsApp üzerinden iade sürecini başlatabilirsiniz.

Ürünüme Birşey Olur Mu?

Ürünü sattıktan sonra iade edildiğinde veya aracılık sistemi süresi içerisinde, ürününüze zarar geldiğinde gerekli işlemler sağlanarak inceleme başlatılacaktır. (Satıcı) Haklı olduğunuz durumda, müşteriden alınmış olan ürün ücreti size, ve üründe müşteriye verilecektir.

Sistem Adaletli Midir?

Sistemin asıl amacı zaten adaletli ve güvenilir bir alışveriş sağlamak, Satıcı ve Müşteri arasındaki güvensizliği ve dolandırıclığı ortadan kaldırmak için kurulmuştur.

Aracılık sistemi ile hangi ürünleri satın alabilirim?

Aracılık sistemi ile site içerisinde ve site dışında yer alan, 50 TL ve üzeri her türlü ürünü/hesabı satın almak için kullanabilirsiniz.(Site dışı alışverişlerde WhatsApp) iletişime geçin.


Aracılık Sistemi Nasıl İşler?

1.Adım:Müşteri, satın alacağı ürünü belirler ve ilan sayfasından aracılık sayfasına giriş yapar.


2.Adım:Aracılık sayfasından, satıcının sisteme gelmesi için davet eder ve satıcının sistemde kayıtlı e-posta adresine ve telefon numarasına davetiye linki gönderilir.


3.Adım:Satıcı, linkten davetiyeyi kabul eder ve otomatik olarak chat sistemi oluşturulur. Chat sisteminde müşteri, Satıcı ve ilanisat yönetimi bulunur.


4.Adım:Müşteri, ürün için ödemesi gereken ücreti ilanisat.com banka hesabına gönderir ve "Ödeme Yaptım" butonuna basar.


5.Adım:ilanisat.com yönetimi tarafından ücret kontrol edilir ve onay verilir. Daha sonra satıcı, ürünü müşteriye iletir. Müşteri ürünü kontrol eder. Sorun yok ise ücretin satıcıya verilmesini onaylar.


6.Adım:ilanisat.com tarafından, belirtilen komisyon oranında ücret kesintisi yapılır.Kalan tutar satıcının banka hesabına aktarılır.